Načítání...

Úvod > Aktuality > finále extraligy 2015

finále extraligy 2015

Zveřejněno 3.5.2015 20:54 - Aladár Dančo - Přečteno: 788×

Znojemští korfbalisté třetí v extralize

Dne 2. 5. 2015 v Brně ve sportovní hale Tatran Bohunice proběhlo finále české korfbalové extraligy. O první a druhé místo bojovali KK Brno a KCC Sokol České Budějovice a o třetí a čtvrtou příčku svedli těžké utkání TJ Znojmo MS YMCA a VKC Kolín.

Nejprve proběhlo utkání o třetí místo. Toto utkání dopadlo úspěchem jihomoravského korfbalu, kde Znojmo porazilo Kolín 20:19 a vyválčilo extraligový bronz.
Znojemští Modří sloni svedli s Kolínem napínavou bitvu. Jihomoravané dlouhou dobu vedli, rozdílem 4 košů, soupeř však jejich náskok stáhl a v závěru se o výsledek strachovali. Osm vteřin před koncem rozehrával Petr Malačka a nešťastně nahrál vysokou nahrávku, kterou stačil zachytit kolínský hráč a tím měl Kolín velkou šanci na vyrovnání. Všem na znojemské lavičce v tu chvíli řádně zatrnulo. Byl to infarktový závěr se šťastným koncem pro Znojmo. Bylo to nádherné utkání a diváci mohli vidět perfektní výkon od obou týmů. Znojmáci hráli v nových dresech od sponzora Aqotec, kterému za to velmi děkujeme. Dále by korfbalový klub chtěl poděkovat městu Znojmu za stálou podporu, dalším sponzorům, kteří znojemský korfbal podporují.

Za TJ Znojmo MS YMCA celou sezónu hráli

Kap. Jiří Podzemský, Tereza Ferkovičová, Ivan Žák, Monika Mostbeková, Tomáš Veselý, Hana Simonidesová, Petr Malačka, Lucie Šebelová, Patrik Nguyen, Gabriela Filipovszká, Drahomír Kovalovský, Michaela Nováková, Petr Kovalovský,  Klára Zábojová

Trenéry jsou: Aladár Dančo a Jiří Podzemský

Dalším utkáním bylo finále, kde Brno získalo svůj první titul v nejvyšší soutěži. Brněnští korfbalisté přehráli při vyvrcholení extraligy ve finálovém zápase České Budějovice 16:13 a získali titul mistra České republiky pro rok 2015. Povedlo se jim to poprvé v historii oddílu. „Je to splněný sen, o který se už řadu let pokoušíme. Spadl nám obrovský kámen ze srdce," povídal chraplavým hlasem kouč vítězů Jakub Máša.

Konečné pořadí České korfbalové extraligy 2014-2015
1. KK Brno