Úvod > Aktuality > MAYOR CUP 2015

MAYOR CUP 2015

Zveřejněno 8.9.2015 14:10 - Aladár Dančo - Přečteno: 717×

Modří sloni na Mayor cupu

Ve dne ch 5. 6. 9. 2015 se znojemští Modří sloni účastnili mezinárodního turnaje MAYOR CUP v Prievidzi. Korfbalisté ze Znojma tento turnaj vyhráli v předešlých dvou ročnících a všichni byli zvědaví, zda své prvenství obhájí jako jediný klub v historii tohoto turnaje. V letošním roce byla na turnaji rekordní účast. Zúčastnili se reprezentace Polska, reprezentace Polska U 19, reprezentace České republiky U19 A i B, reprezentace Maďarska U19, maďarské kluby MAFC, SZAC Black, KÉKV, polský klub MEGA Wroclaw,  české kluby TJ Znojmo Modří Sloni YMCA, KK Brno a slovenské kluby Nitra a Prievidza.

3. Reprezentace Polska U 19

V této skupině si hráči Znojma dobře zastříleli. Obě utkání přesvědčivě vyhráli a tak postoupili do bojů o 1. – 4. místo

3. Mega Wroclaw

Druhý den se hrálo o umístění podle toho, jak týmy dopadly ve svých skupinách. Délka utkání byla v utkáních o 9. – 14. místo 2 x 15 min. a pro utkání o 1. – 8. místo 2 x 20 min.

15 : 12

Znojemské utkání proti SZAC Blue bylo velmi napínavé. Modří sloni sice celé utkání vedli, ale ve druhém poločase se jim přestalo dařit střelecky a neproměňovali ani vyložené šance. Patří k nim i neproměněná penalta. Sice se hráči dokázali lépe uvolnit a najít si dobrou pozici pro střelu než v prvním poločase, ale toto nedokázali využít a úspěšně zakončit. Za celý druhý poločas dokázali skórovat pouze třikrát. Nemohli se prosadit jak z blízka, tak i ze vzdálenější pozice. Skvělou obranou, ale dokázali skóre udržet a v tomto napínavém utkání zvítězit. Teď už je čekalo jen finále proti Brnu.

Toto utkání začali znojemští velmi nešťastně. Předvedli pár rozpačitých útoků, po kterých prohrávali 4 : 0. Poté se hráči chytli, ale již uvedený náskok soupeře nedokázali snížit. Celkově bylo utkání velmi vyrovnané. Na obou stranách byly vidět nádherné korfbalové akce. Ze zlaté medaile se po vítězství 15 : 12 radovali hráči KK Brno a znojemským Modrým slonům zůstala stříbrná příčka.