ASKA CUP 2024

Náš tým se o víkendu zúčastnil druhého ročníku korfbalového turnaje ASKA CUP v Otrokovicích, kde jsme měli zastoupení ve dvou týmech v kategorii mladších žáků. Turnaj přinesl mnoho emocí, skvělých výkonů a cenných zkušeností pro naše hráče.

Znojmo A: Tento tým, složený z mladých a nadějných hráčů a hráček, přijel na turnaj především získávat zkušenosti. Přestože se jim podařilo zvítězit v jednom zápase, a to v boji o 15. místo, jejich nadšení a odhodlání byly inspirující. Výhra v posledním zápase byla zaslouženou odměnou za jejich úsilí a ukázala, že mají potenciál do budoucna.

Znojmo B: Tento tým, složený ze zkušených hráčů v kategorii U13, předvedl na turnaji vynikající výkony. Ve skupinové fázi porazil týmy z Prievidze a Brna, což jim zajistilo postup do čtvrtfinále. Jedinou prohru ve skupině utrpěli proti týmu Koblova, a to s výsledkem 7:2. V čtvrtfinále narazili na maďarský tým, který po skvělém výkonu porazili a postoupili do semifinále. Semifinále přineslo dramatický zápas, kde se náš tým opět střetl s Koblovem. Po napínavé základní hrací době, která skončila remízou 6:6, následovaly penalty. Bohužel, po smolné penaltové sérii náš tým těsně prohrál a musel se spokojit s bojem o bronz. V zápase o třetí místo se náš tým znovu utkal s týmem z Prievidze. Znojemští hráči předvedli skvělou týmovou spolupráci a nasazení, což vedlo k jejich vítězství a zaslouženému zisku bronzových medailí.

Celkově byl turnaj ASKA CUP pro naše hráče skvělou příležitostí k růstu a zlepšení. Znojmo A získalo cenné zkušenosti, které jim pomohou v budoucnosti, zatímco Znojmo B ukázalo svou sílu a schopnosti, které jim přinesly úspěch a bronzové medaile. Děkujeme všem hráčům, trenérům, fanouškům a především organizátorům celého turnaje a těšíme se na další úspěšné turnaje!

Znojmo A – 15 místo: Dominik Bílý, Patrik Hodák, Štěpán Najmon, Filip Malačka, Sára Chrástová, Terezie Novotná, Laura Janišová

Znojmo B – 3. místo: Vojtěch Malačka, Samuel Podzemský, Vilém Láník, Václav Parůžek, Anna Stehlíková, Helena Sovjaková